Nábytek vyrábím od roku 2010. Jen na zakázku.

Moje specializace jsou židle. Samozřejmě mám v nabídce stoly a lavice.

Pro veškeré instalace jídelního nábytku ve všech prostorech platí, že stůl je základ a židle dodávají dynamiku. Proto věnuji tvorbě vzhledu židlí a výběru materiálu nejvíc.

Loni jsem oživil původní model venkovní židle. Vidíte ji na obrázcích na této stránce.  Jedná se o skládací zahradní židli z masivního dřeva. Design židle je našemu národu obecně známý, pochází snad z dob první republiky. Každý z nás ji jistě zná nebo má ve vzpomínce z dětství ze zahrádky restaurace nebo koupaliště.

Dřevěnou skládací židli podobného vzhledu si můžete i dnes koupit v prodejně se zahradním nábytkem. Vyrábí je z různých dřev, v různých krajinách světa. Jejich strohá až neumělá estetika dokáže naplnit očekávání menšiny zákazníků. Většina je na tom hůř. Nenadšena půvabem židle odchází se zklamáním.

Doba, nároky hromadné výroby a volání po snížení nákladů těmto zahradním židlím ubraly velkou část elegance a šmrncu a udělaly z nich Popelky. Stejně jako ze spousty jiných věcí, které bývaly hezké, ale hrubost a nevkus lidí, kteří o nich rozhodovali,  je k nepoznání změnily.

Byla by škoda nevyužít šance věci napravit a vrátit je tam, kam patří. Udělat tyto dřevěné zahradní židle znovu takové, jaké je člověk kdysi stvořil a jaké mají být. Totiž jedině ve své původní podobě se dokážou představit naplno a odhalit nám krásu a eleganci, kterou jim člověk dal. Je to cesta jak zlepšit úroveň našeho prostředí a jak si věnovat chvíle, po kterých toužíme.

Aby se dílo rozvinulo do šířky a aby to původní dostalo něco nového a mohlo se tak vyvíjet, tvořím další vlastní návrhy zpracování vzhledu židle. Ty, podle mě lepší, Vám prostřednictvím této stránky představuji. Tato část práce mi přináší naprosté naplnění.